Pravidla hry

Než začnete:
V každém případě budete potřebovat turistickou GPS navigaci. Bez ní poklady opravdu nenajdete. Další věcí, kterou potřebujete, jsou souřadnice. Souřadnice jsou uvedeny u popisu lokalit. Registrovaní uživatelé si mohou souřadnice stáhnout též na stránkách www.geocaching.com.
S sebou na výpravu si vezměte drobné předměty na výměnu. V některých keších totiž najdete nějaké drobnosti, z nichž si můžete jednu vzít výměnou za váš předmět. Přitom platí pravidlo, že se vyměňují předměty podobné hodnoty. Do keše určitě nedávejte žádné potraviny, zapalovače, sirky, nože, spreje a jiné nebezpečné věci. 

V terénu:
Podle mapky vcelku snadno najdete popsanou lokalitu, ale nikoliv schránku s pokladem, alias „keš“, kterou jsme zde ukryli. Na to budete potřebovat právě GPS navigaci a souřadnice, které jste si do ní nahráli nebo opsali z webu. Přesnost GPS navigací se mírně různí i v závislosti na terénu, takže byste měli hledat v okruhu 5 m od místa, kam vás přivedla vaše navigace. Hledejte plastovou schránku různé velikosti podle typu keše. Je vždy ukrytá tak, že není vidět, budete tedy muset použít svého důvtipu. POZOR, hledání pokladu je pochopitelně tajná záležitost, takže si dejte záležet, aby vás při vyzvedávání schránky neviděla nějaká nepovolaná, s věcí neseznámená osoba.
Co najdete ve schránce?

  1. Návštěvní knihu (logbook), do kterého prosím zapište vaši návštěvu (datum, jméno nebo početnost vaší skupiny, vzkaz).
  2. Infokartičku o lokalitě, na které se nacházíte (pouze u některých shránek).
  3. V některých keších můžete najít též pamětní dřevěnou minci (CWG) s logem Kamenných pokladů blanických rytířů. Můžete si jednu vzít výměnou za váš předmět, který zde zůstane pro další hledače pokladů. Jestliže na vás mince nezbyla, musíte se spokojit s tím, co zde zanechali vaši předchůdci.

Schránku opět pečlivě uzavřete, schovejte na původní místo a pečlivě zamaskujte pro další hledače. A hurá na další poklad!

Doma:
Budeme rádi, pokud nám napíšete, zda a jak se vám podařilo jednotlivé poklady najít, jak se vám na geologických lokalitách líbilo, případně zda jste narazili na nějaké problémy. Pište do návštěvní knihy u jednotlivých lokalit.

 


 

 


copyright © 2023 kamennepoklady.blanicti-rytiri.cz |  realizace Tre.cz |  Přihlásit se